aparthotel lesní stráně – ramzová

Místo: Ostružná, okr. Jeseník
Čas: návrh 2019
Tým: Ing. arch. David Bureš / Ing. arch. Radek Pasterný / Ing. arch. Roman Gale

Apartmánové domy Lesní stráně se nachází v lokalitě mezi Ramzovou a Ostružnou –  na dosah turisticky jedné z nejnavštěvovanější části Hrubého Jeseníku. Přesto v klidném a intimním prostředí na rozhraní luk a lesů s jedinečnými výhledy do okolní krajiny.

Pozemek apartmánových domů je mýtinou lemovanou lesy a bublajícím potokem. To vše dává místu jedinečnou atmosféru, vytváří pocit maximálního sepjetí člověka s přírodou. Tuto silnou myšlenku jsme se snažili udržet a promítnout do návrhu samotného. Původní architektura 80. let je doplněna o přírodní materiály a přibližuje se tak celkovému charakteru místa. Netradiční figura hmoty domu je očištěna na dvě totožné sekce, které se na úhlopříčce parcely důsledně opakují.

Hotel bude po rekonstrukci fungovat v konceptu aparthotelu. V horních patrech jsou navrženy jednotlivé apartmánové jednotky v dispozicích 1+kk a 2+kk, ve spodním patře je pak restaurace s hotelovým lobby.

Spojení s přírodou podtrhuje také netradiční koncept wellness areálu umístěného do lesa do jednoduchých krychlových objektů podél potoka. Jeho kaskády vytváří místa pro ochlazování a péči o tělo v duchu jesenické Priessnitzovi tradice. Výhledy z jednotlivých objektů směřované do lesa a bublající potok vytváří atmosféru klidu a umožňují maximální oddech.